Занимливости

ГЕРМАНИЈА ВОВЕДУВА ПОСЕБНА ДЕБИТНА КАРТИЧКА СО КОЈА ЌЕ ИМ ЈА КОНТРОЛИРА ПОТРОШУВАЧКАТА

0

Сојузните покраини на Германија, од кои некои самостојно воведоа такви потрошувачки картички, се залагаа за законодавство на национално ниво. Германија во петокот го отвори патот […]

ЕВЕ ОД ШТО ЖИВЕАТ ГЕРМАНЦИТЕ:

0

Сојузниот завод за статистика на Германија го објави своето редовно соопштение за истражување спроведено за да се утврди од што живеат мнозинството Германци. Како што […]

НЕ Е ЛЕСНО ДА ИМАТЕ ПОДРУМ ВО ГЕРМАНИЈА: Забрането е складирање на ОВИЕ работи во подрумски простории

0

Одредени предмети во Германија се забранети да се чуваат во подрумски простории и доколку не внимавате на нив, ризикувате високи казни. Складирањето на одредени работи […]

Информации

ЕВЕ КАКО ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ ВО ШВЕДСКА ГОДИНАВА: Не е едноставен процес, но со соодветна подготовка и тоа е можно

0

Дали барате нов почеток? Ако размислувате за промена на кариерата, усвојување поинаков начин на живот или бркате доживотен сон, преселувањето во Северна Европа е насока […]

Германија го легализира канабисот, дозволувајќи поседување до 25 грама и одгледување до три растенија за лична употреба. Паметно или не?

0

Германија се приклучи на листата на земји кои го легализираа канабисот за лична употреба. Парламентот на земјата усвои закон со кој ќе се легализира одгледувањето […]

Америка

Австралија

Македонците во Австралија се кренаа против забраната на сонцето од Кутлеш на ТВ емисија

0

Македонците во Австралија најостро протестираат поради забраната на телевизиската емисија “Macedonians In The Aussie Land“ (Македонците во Австралија) и логото на Македонската програма на ТВ […]

Работа на брод

Вистината за работата на брод

0

Во книгата „Cruise Confidential” на Брајан Дејвид Брунс, првиот човек кој го одработил целиот договор во историјата на компанијата „Carnival Cruise”, изнел неверојатни детали од […]

Плаќате прескапо за струја и гас? Намалете ги вашите трошоци !!!

Сите осигурувања на едно место

СО ВАС ВО НАЈТЕШКИТЕ МОМЕНТИ

Најдобриот избор за РЕНТакар

Легализирајте ја вашата ИПТВ

Превоз Македонија – Германија

МАКЕДОНСКИ ВИНА И ДЕЛИКАТЕСИ

INN KAFFEE NEUBRANDENBURG

Брз трансфер на пари

Најчитани

Мисла на денот

Секој 8ми македонец живеел со родителите, останатите 7 живееле со децата