За две години Италија ќе ја напушти ЕУ?

0

Се појави информација во италијанската јавност дека земјата може да ја напушти Европската Унија.  Портпаролот на партијата Италегзит, Серџо Монтанаро откри дека планира да ја […]

Ова се просечните плати во Германија

0

И покрај економската криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот, Германија останува една од најпосакуваните дестинации за работниците од другите земји-членки на Европската Унија. Во Германија […]

Следи тешка зима, вели Меркел

0

Зимата што доаѓа ќе биде предизвик за сите, изјави германската канцеларка Ангела Меркел. Вели дека луѓето нема да можат да се гледаат како порано. „Вирусот […]