Шведска и Данска воведуваат ковид-пасоши

0

Шведска, заедно со соседна Данска, планира да воведе дигитален ковид-пасош до летото. Таа дигитална потврда треба првенствено да послужи како доказ за вакцинација против коронавирусот, […]

Данска ја затвора границата со Германија

0

Данските власти денеска соопштија дека привремено ја затвораат границата со Германија поради ширењето на коронавирусот во градот Фленсбург, во северна Германија. Британските медиуми пренесуваат дека […]

Кој е докторот германец што сам си направил вакцина и си го вакцинирал своето семејство!?

0

Германскиот доктор Винфрид Штекер заработи кривична пријава затоа што направил вакцина против коронавирусот, по што се вакцинирал самиот себе и своето семејство. 74-годишниот Штекер кој […]